• Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

09.05.2022

231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w tym roku szkolnym uczciliśmy w szkole zarówno w nastroju podniosłym, jak i sportowym. Uczniowie kl. VII w przygotowanym spektaklu przenieśli nas w czasy panowania ostatniego króla – Stanisława Augusta Poniatowskiego. Zobaczyliśmy na żywo, jak wyglądały obrady sejmu i uchwalenie pierwszej w Europie konstytucji.

Następnie dwa ugrupowania: obóz hetmański, którego reprezentantami byli ucz. kl. VIII pod przewodnictwem Pana T. Krzemińskiego oraz stronnictwo patriotyczne – uczniowie  kl. VI i VII dowodzone przez Pana J. St. Kozika, sprawdzili swoją kondycję fizyczną w biegu majowym na 500 m. Zaciekłość, motywacja, temperament,  pozwoliły zwyciężyć stronnictwu patriotycznemu, czyli postępowemu.

• Warsztaty zdrowego żywienia

02.05.2022

25 kwietnia 2022r. uczniowie klas I – V, uczestniczący w „Programie dla szkół”, wzięli udział  w warsztatach zdrowego żywienia – „Zdrowo jemy, żywności nie marnujemy”. Podczas spotkania przypomniano uczniom piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej oraz zasady zdrowego odżywiania. Poznali oni korzyści płynące z diety bogatej w owoce, warzywa, produkty mleczne i zbożowe. Dzieci poznały produkty najzdrowsze dla naszego organizmu, te mniej zdrowe oraz te, których powinny zdecydowanie unikać. W trakcie warsztatów uczniowie degustowali koktajl owocowy, owocowe szaszłyki oraz zdrowe kanapki.

Mamy nadzieję, że warsztaty zdrowego żywienia pomogły uczniom  ugruntować pozytywne nawyki żywieniowe.

• Konkurs plastyczny - Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna

04.05.2022

13 kwietnia odbył się Konkurs Plastyczny na Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną zorganizowany przez Centrum Kultury Podgórza w Krakowie ul. Sokolska. Zadaniem było wykonanie Kartki Wielkanocnej wielkości pocztówki, w dowolnej technice plastycznej. Na konkurs wpłynęło 227 prac wychowanków przedszkoli i uczniów szkół podstawowych w czterech kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów. Cieszymy się, że w kategorii uczniów kl. VII-VIII, Krzysztof Wierciak (kl. VII) zdobył II miejsce oraz, że w kategorii uczniów klas I-III, komisja wyróżniła pracę Piotra Marca (kl. I).

Krzysztofowi i Piotrowi  gratulujemy osiągnięć,  a uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

• Lekcje otwarte

03.05.2022

O tym, że szkoła może być kreatywna, rozwijać talenty i uzdolnienia uczniów, możemy się przekonać, obserwując twórcze prace wychowanków, ich aktywność artystyczną. Stopień opanowania wiadomości i umiejętności jest nie tylko na bieżąco sprawdzany, ale także prezentowany podczas lekcji otwartych. Dwie takie lekcje zostały przeprowadzone w ramach języka polskiego.

28 Marca 2022 r. jako podsumowanie działu „W krainie bajek i baśni”, uczniowie klasy IV przedstawili uczniom, nauczycielom i rodzicom spektakl pt. „Jaś i Małgosia”, wykazując się swoimi talentami aktorskimi na forum szkoły oraz wiedzą i umiejętnościami przed Panią Dyrektor i Rodzicami, odpowiadając na liczne pytania.

Ciekawą lekcję otwartą dla nauczycieli i rodziców zaprezentowali także 7 kwietnia ucz. kl. VI, pokazując przebieg „Uczty na Olimpie”.  Podczas uczty, w strojach bogów olimpijskich, wykazali się znajomością i umiejętnościami w zakresie uniwersalności i ponadczasowości mitologii.