• 1,5% podatku

15.02.2024

Zwracamy się z prośbą o odprowadzenie 1.5 % podatku na rzecz naszej szkoły. W ubiegłym roku szkolnym, za uzyskane środki zakupiliśmy pomoce dydaktyczne pozwalające aktywizować uczniów. Jesteśmy wdzięczni za tę formę współpracy i prosimy o podjęcie takiej decyzji także w tym roku.

• Wyróżnienie w konkursie walentynkowym

28.02.2024

28 lutego 2024 r., w siedzibie głównej Centrum Kultury Podgórza przy ul .Sokolskiej w Krakowie, odbyła się uroczysta wystawa podsumowująca wyniki Konkursu Plastycznego „Na Najpiękniejszą Kartkę Okolicznościową z okazji Walentynek”.  Tematem konkursu było wykonanie kartki okolicznościowej z okazji Walentynek, w wielkości pocztówki, w dowolnej technice plastycznej. Magdalena Kopeć, ucz. kl. VII odebrała dyplom i nagrodę rzeczową za wyróżnioną pracę. Gratulujemy.

• Kolejny sukces w konkursie plastycznym

28.02.2024

2 lutego 2024 r. ogłoszono wyniki XX edycji Konkursu Plastycznego „Szopka Bożonarodzeniowa” organizowanego przez Centrum Kultury Podgórza - Klub Rybitwy w Krakowie, w którym wzięło udział 3 uczniów naszej szkoły. Celem konkursu było zachowanie tradycji budowania szopek, upowszechnianie wiedzy o polskich tradycjach bożonarodzeniowych wśród dzieci i młodzieży, doskonalenie zainteresowań i zdolności plastycznych, a także rozbudzanie wyobraźni plastycznej oraz własnej kreatywności.

Nasi uczniowie oceniani byli w kategorii uczniów klas V-VIII i osiągnęli sukces:

Małgorzata Witulska (kl.V) - zajęła I miejsce

Nadia Ochenduszko (kl. VII) – zajęła III miejsce

Filip Suśniak  (kl. VII) – otrzymał wyróżnienie.

Gratulujemy. Klaszczące dłonie emotikona U+1F44F

• Zabawa karnawałowa

15.02.2024

8 Luty był pełnym wrażeń dniem dla całej naszej szkolnej społeczności. Zgodnie z tradycją Tłustego Czwartku, na każdego czekał pyszny pączek.

W kolorowych strojach, w przystrojonych salach i przy skocznej muzyce przedszkolaki bawiły się wspaniale. Nieco później swoją zabawę taneczną z konkursami rozpoczęły na sali gimnastycznej klasy I-III, a po południu uczniowie starsi. Zabawa przyniosła wiele radości, którą uprzyjemnili także rodzice przygotowując pyszny poczęstunek i towarzysząc uczniom. Dodatkowo podczas zabawy karnawałowej rozdane zostały walentynki, wrzucane wcześniej do skrzynki walentynkowej.

Kolejny bal karnawałowy już za rok!

15.02.2024

6 lutego przedszkolaki z oddziału 3-4 latków oraz 5-6 latków na sali gimnastycznej gościły swoje Babcie i swoich Dziadków. Zaproszeni goście przybyli z bliska i z daleka, aby wziąć udział w tak ważnej uroczystości. Dziadkowie ze wzruszeniem nagradzali występy swoich wnucząt gromkimi brawami. Wszystkim Babciom i Dziadkom zakręciła się łezka w oku ze wzruszenia. Gratulujemy wspaniałych wnuków.

• Udział w projekcie "Małopolska Pszczoła"

25.02.2024

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłych warsztatach w ramach projektu „Małopolska Pszczoła” realizowanych przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Uczestnicy, dzięki organizatorowi – Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Ostrów, nie tylko poznali ciekawostki z życia pszczół, ale także wzięli udział w budowaniu domków dla owadów oraz w degustacji 3 rodzajów miodu.