• Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie plastycznym

31.01.2024

27 stycznia 2024r., w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Krakowie, ul. Grunwaldzka, odbył się finał XIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Przyroda w Kolorach 2023”- „Koniowate”, w którym wzięło udział 5 uczniów naszej szkoły. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie w dowolnej technice plastycznej tematu tegorocznej edycji - „Koniowate”. Inspiracją do wykonania pracy plastycznej mogły być wszelkie ssaki nieparzystokopytne z rodziny koniowatych. Biorąc pod uwagę przekaz zgodny z tematem konkursu, ogólne wrażenie artystyczne, jury w kategorii wiekowej: 10 – 12 lat Malarstwo i rysunek, przyznało wyróżnienie i dyplom Jakubowi Żabinskiemu. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa nagrodzonych prac uczestników konkursu oraz wystawa „15. Obrazów Przyrody”.

Jakubowi gratulujemy sukcesu, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do udziału w kolejnych.

• Lektura w pudełku

23.01.2024

Uczniowie kl. IV, podsumowali lekturę Opowieści z Narnii - Lew, czarownica i stara szafa prezentując wykonane przez siebie prace ukazujące podróż przez magiczną szafę ze świata realistycznego do fantastycznego - Narnii.

• Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym

21.01.2024

12 stycznia 2024 r., w Młodzieżowym Domu Kultury „Dom Harcerza” ul . Reymonta w Krakowie,  podczas wernisażu wystawy pokonkursowej ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Karteczka Bożonarodzeniowa i Noworoczna. Celem konkursu było m.in. utrwalanie i przekazywanie tradycji kulturowych poprzez znak graficzny, a także prezentacja możliwości twórczych dzieci i młodzieży, poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych, zainteresowanie dzieci i młodzieży niecodzienną formą ekspresji plastycznej.

Jury konkursowe dokonało oceny prac i przyznało w kategorii wiekowej 8-11 lat wyróżnienie Zuzannie Piech- uczennicy  kl. IV, wręczając dyplom i nagrody rzeczowe.

Zuzannie gratulujemy sukcesu, a wszystkim pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i życzymy osiągnięć w kolejnych konkursach plastycznych.

• Agresji mówimy Nie!

08.01.2024

Już kolejny raz uczniowie naszej szkoły dołączyli do Ogólnopolskiej Kampanii poświęconej przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej. W ramach szkolnego tygodnia pod hasłem Agresji Mówimy Nie, odbyły się zajęcia  profilaktyczne z przedstawicielem policji, wychowawcami, pedagogiem, psychologiem szkolnym, zajęcia terapeutyczne. Uczniowie klas 1-8 wykonywali też gazetki, plakaty promujące przeciwdziałanie zachowaniom agresywnym w szkole i poza nią. Akcja objęła też obchody w dniu 21 XI Światowego Dnia Życzliwości i  pozdrowień, podczas którego nie zabrakło pięknych słów, drobnych gestów. Było udekorowane drzewo z miłymi słowami, drobne prezenciki z życzeniami, słodkości dla każdego ucznia.

Mamy nadzieję, że takie dni pozwolą nam dostrzec i docenić najdrobniejsze oznaki życzliwości, zachęcając do czynienia dobra każdego dnia.