• Światowy Dzień Owoców i Warzyw w oddziałach przedszkolnych

25.10.2023

Dnia 19 października w oddziale 3-4 latków obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. 🍉🍎🍒🥦🌽🧅🥕Głównym celem zajęć było zachęcanie dzieci do spożywania warzyw i owoców. Wspomniane święto było też okazją do zabaw połączonych z nauką. Nie zabrakło quizów, zagadek oraz zabaw ruchowych. Na zakończenie zajęć dzieci wspólnie wykonały sałatkę owocową, pełną smaków i witamin.

Z myślą o jarzynowych witaminkach,dzieci z oddziału "0" postanowiły wspólnie przygotować pyszną sałatkę warzywną. Przy tej okazji starszaki poznały wygląd,smak i zapach przygotowanych składników. Każdy z młodych "kucharzy" zaopatrzony był w fartuszek, deskę i nożyk do krojenia. Podczas prac kuchennych dzieci wykazały olbrzymie zaangażowanie i wielką radość z samodzielnej pracy.

Efekt - pyszności!

• Ślubowanie kl. I

29.10.2023

13 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy I. Uroczystość rozpoczął taniec poloneza w wykonaniu klasy pierwszej, który wprawił w zachwyt publiczność. Następnie uczniowie zaprezentowali piosenki i wiersze, po czym nastąpiło wprowadzenie sztandaru szkoły i przystąpienie do Hymnu, po czym pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Goszycach poprzez symboliczne pasowanie ołówkiem.

Zaproszeni goście na dzisiejszą uroczystość w osobach Wójt Gminy Marek Jamborski, Dyrektor CZE, oraz Radni Goszyc i Skrzeszowic złożyli serdeczne gratulacje i słowa uznania dla występujących uczniów, oraz całej społeczności szkolnej i rodziców. Klasa pierwsza została obdarowana upominkami od starszych kolegów i koleżanek, zaproszonych gości i rodziców 🎁📚

Tego dnia w szkole w Goszycach świętowano także przypadający na jutro Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klas starszych "ośpiewali" humorystycznie Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, Pracowników szkoły, a nawet przedstawicieli samorządu i Gminę🤗.

Dziękujemy uczniom za wspaniały występ.

• Jesienny pokaz mody

11.10.2023

Aura jesienna jest już z nami w pełni, dlatego też 06.10.2023 r. uczniowie z oddziału ,,0” oraz klas I-III wzięli udział w Pokazie Mody Jesiennej 2023. Jesienne stroje przygotowali rodzice, wykazując się wielką pomysłowością, wykorzystując wszelkie dary jesieni – kolorowe liście, kasztany, żołędzie i jarzębinę. Każdy strój był przepiękny, jedyny i niepowtarzalny. Jesienny Pokaz Mody sprawił dzieciom ogromną frajdę.

• Wycieczka oddziału przedszkolnego 5-6 latków

Jak nie kochać takiej jesieni?

04.X  dzieci z oddziału ,,0” odwiedziły farmę dyń ,,Jedynie”. Wycieczka edukacyjno – poznawcza dostarczyła dzieciom wiele atrakcji. Młodzi uczniowie poznali zasady upraw warzyw, oglądali pole dyniowe, mogli pobiegać w labiryncie z kukurydzy oraz pobawić się w słomie. Każdy z uczestników na pamiątkę otrzymał dynię. Był to dla wszystkich bardzo udany dzień. Na pewno tam jeszcze wrócimy.