• Jasełka bożonarodzeniowe

28.12.2023

"Maleńka przyszła miłość..."

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie, jak co roku, wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

Po wspólnym kolędowaniu wręczone zostały nagrody dla  uczniów biorących udział w  szkolnym konkursie informatycznym na wykonanie kartki świątecznej. Wcześniej komisja miała nie lada problem z wyborem najciekawszej wśród 15 kreatywnych, pięknych prac. Wszystkie kartki świąteczne zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu, a nagrody otrzymali:

I miejsce - Antoni Mikulski kl. II

II miejsce - Nikola Gaudyn kl. II

III miejsce - Zuzanna Piech kl. IV

• Warsztaty bożonarodzeniowe

20.12.2023

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach świątecznej  jodły buduje magiczny klimat. W naszej szkole też zagościła świąteczna atmosfera. 15 i 18 grudnia 2023r. uczniowie klas I-III oraz 5-6 latki z oddziału przedszkolnego, uczestniczyli w warsztatach bożonarodzeniowych prowadzonych przez p. Irena Śliwa. Uczniowie i przedszkolaki z zapałem wykonywali piękne świąteczne ozdoby, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Te zajęcia zawsze sprawiają im radość.

• Udział w II Kiermaszu Bożonarodzeniowym

22.12.2023

W niedzielę 10 grudnia 2023 r.  uczestniczyliśmy w Gminnym Kiermaszu Bożonarodzeniowym w Luborzycy. Było to klimatyczne wydarzenie, podczas którego w aurę świąteczną wprowadzili publiczność Królowa Śniegu, Śnieżynki i Mikołaj. Nasi uczniowie zaprezentowali się wokalnie i tanecznie, a Rada Rodziców pozyskała fundusze dla szkoły wystawiając smakowite ciasta i rękodzieło.

• Wizyta Św. Mikołaja

06.12.2023

Tradycją jest pisanie listów do Świętego Mikołaja. Dzieci wiedzą, że Mikołaj jest bardzo zapracowany, więc postanowiły mu pomóc wysyłając listy z wymarzonymi prezentami. Zaadresowaną korespondencję wrzuciły do specjalnej mikołajowej skrzynki pocztowej.

6 grudnia, w dniu jego święta,  Św. Mikołaj odwiedził dzieci w oddziałach przedszkolnych i klasach I-III, sprawiając dzieciom wielką radość.

• Konkurs plastyczny "Nasza Choinka"

28.12.2023

2 grudnia 2023r. w Centrum Kultury Podgórza Dwór Czeczów rozstrzygnięto Konkurs Plastyczny „Nasza Choinka 2023” oceniany w kategoriach wiekowych: przedszkole 3-4 lata, przedszkole 5-6 lat, klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. Tematem konkursu było wykonanie pracy plastycznej (kartka świąteczna, stroik, ozdoba na choinkę) inspirowanej Świętami Bożego Narodzenia. Sukcesy naszych uczniów, to:

I miejsce – Patryk Osiakowski (kl. IV)

III miejsce – Eryk Niedbała (kl.VI)

Wyróżnienia – Konrad Osiakowski (kl.II) i Małgorzata Witulska (kl.V)

Laureatom i uczniom wyróżnionym gratulujemy wspaniałych osiągnięć  i życzymy sukcesów w następnych konkursach.

• Sukcesy w konkursie plastycznym

07.12.2023

Ośmiu uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie plastycznym „Noc” organizowanym przez Centrum Kultury Podgórza - Klub Aleksandry w Krakowie. 28 XI 2023 r. ogłoszono wyniki oraz otwarto pokonkursową wystawę prac inspirowanych tematyką nocy.  Sukcesy naszych uczniów, to: III miejsce - Urszula Koczwara (kl. V) w kategorii klas IV-VI, III miejsce – Roksana Świder (kl. VII) w kategorii klas VII-VIII oraz wyróżnienie dla Jakuba Żabińskiego (kl.VII). Gratulujemy osiągnięć oraz życzymy dalszego rozwoju i sukcesów.

• Sukces w gminnym konkursie wokalnym

06.12.2023

Uczennice naszej szkoły 17 XI 2023 r. wzięły udział w gminnym konkursie "O Złotą Nutkę Gminy Kocmyrzów - Luborzyca". Wszystkie dziewczynki pięknie zaprezentowały przed jury i publicznością przygotowane piosenki.

Aniela Leszczyńska oraz Kornelia Dziubek wyśpiewały pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wyróżnienie w konkursie otrzymały również Oliwia Grzywaczewska oraz Weronika Dudzic.

Serdecznie gratulujemy wszystkim dziewczynkom udanego występu!