• Udział w uroczystości patriotycznej

22.11.2023

W niedzielę 19 listopada 2023 r. w Luborzycy odbyła się uroczystość poświęcenia nowego nagrobka na mogile Artura Schroedera (1881-1934), obrońcy Lwowa, żołnierza 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich, prozaika, publicysty, krytyka literackiego i teatralnego. Grób Artura Schroedera został wpisany do prowadzonej przez IPN ewidencji grobów weteranów walk o wolność i niepodległość Polski.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Luborzycy, gdzie wspominano zmarłego bohatera, następnie na cmentarzu nastąpiło poświęcenie nagrobka.

W uroczystościach uczestniczyli ze sztandarami przedstawiciele szkół podstawowych z terenu naszej gminy, w tym poczet sztandarowy naszej szkoły.

• Święto Odzyskania Niepodległości

11.11.2023

W związku z obchodami 105. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w piątek 10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Była ona wyrazem wdzięczności dla tych Wszystkich, którzy brali udział w walce o Niepodległą.

Nasza szkoła włączyła się również do akcji Szkoła do hymnu. O godzinie 11:11 uczniowie, grono pedagogiczne oraz pracownicy szkoły wspólnie odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego:                                     https://www.facebook.com/100063768354251/videos/332781686127027

Podczas uroczystości odbył się też finał szkolnego konkursu plastycznego „Najpiękniejszy Kotylion na 11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości”, podczas którego wręczono nagrody za zwycięskie i wyróżnione prace.

W sobotę 11 listopada poczet sztandarowy i delegacja szkoły uczestniczyli w Gminnych obchodach Listopadowego Święta🇵🇱. Po zakończonym nabożeństwie uczestnicy udali się pod Pomnik „Poległym za Ojczyznę”, pod którym, po krótkiej uroczystości, złożono symboliczne wiązanki kwiatów.

• Targi Książki

12.11.2023

Targi Książki, jak co roku, zgromadziły tłumy ludzi. 27 października 2023 nie mogło zabraknąć na nich uczniów naszej szkoły, którzy wtapiając się morze czytelników wypełniali każdy zakątek EXPO Kraków. Na żywo mogli podziwiać gwiazdy polskiej prozy, poetów, wydawców oraz zakupić ich premierowe i hitowe tytuły. Ponadto mieli szansę: przeprowadzić z wieloma autorami wywiady, zdobyć ich autografy, zrobić sobie z nimi zdjęcia, uczestniczyć w spotkaniach autorskich.

To szczególne wydarzenie na długo pozostanie w ich pamięci.