• Pokochaj Pluszowego Misia

28.11.2022

22 listopada grupa 3-4latków obchodziła Dzień Pluszowego Misia. Ten wesoły dzień obfitował w wiele atrakcji, m.in. zabawy przy piosenkach: ,,Jadą, jadą misie", „Stary Niedźwiedź mocno śpi”, karmienie głodnego misia . Dzieci brały udział w różnych quizach, zgadywankach, wykonywały prace plastyczne. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy.

• Dzień postaci z bajek

28.11.2022

9 Listopada przedszkolaki obchodziły "Dzień Postaci z Bajek". Dzieci wzięły udział w zajęciach, podczas których opowiadały o swoich ulubionych bajkowych bohaterach, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki po usłyszanym fragmencie, uczestniczyły w ciekawych zabawach tematycznych i sprawnościowych. To był wspaniały, bajeczny dzień.

• Warsztaty żywieniowe "Moc Warzyw"

17.11.2022

7 i 8 listopada 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach edukacyjno-żywieniowych Moc Warzyw. Realizowana w szkole akcja pokryła się z Europejskim Dniem Zdrowego Jedzenia i Gotowania, który obchodzony był w tym roku  8 listopada.

Warsztaty poprowadziła Pani dietetyk kliniczny, mgr Magdalena Korus.

Celem tego przedsięwzięcia było zwiększenie świadomości dzieci w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem zdrowego śniadania. Dla naszych uczniów był to dzień szczególny. Sami przygotowali wielką śniadaniową ucztę - wyjątkowe śniadanie składające się ze zdrowych składników, czyli głównie warzyw.

Udział naszych uczniów w warsztatach z pewnością przyczynił się do zwiększenia ich świadomości na temat prawidłowego odżywiania oraz przypomniał obowiązujące zasady savoir vivre przy stole.

• Dzień Dyni

03.11.2022

28 października w grupie przedszkolaków (3-4 latków) obchodzony był Dzień Dyni. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych zajęciach, podczas których poznały bardzo zdrowe warzywo, jakim jest dynia. Był to dzień nowych smaków, wrażeń i radości.

• Próbna ewakuacja

02.11.2022

27 Października odbyła się pierwsza w tym roku próbna ewakuacja w naszej szkole.

Po sygnale dźwiękowym w postaci 4 długich dzwonków, uczniowie wraz z nauczycielami opuścili budynek szkoły i udali się na wyznaczone miejsce zbiórki. Nauczyciele przekazali p. Dyrektor prowadzącej akcję ewakuacyjną informacje dotyczące stanu liczebności oddziałów.

Celem tych ćwiczeń było sprawdzenie praktyczne znajomości zasad zachowania w sytuacji zagrożenia. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z procedurami postępowania w czasie niebezpieczeństw.

• Noc w Kopalni Soli w Bochni

02.11.2022

20 października 2022 uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły wzięli udział w nocnym zwiedzaniu kopalni soli w Bochni. Swoją przygodę rozpoczęli od zjazdu szybem, pod ziemię, na głębokość 212 m. Następnie, podczas podróży kolejką, a potem łódką uczniowie zobaczyli wiele zabytków, postaci i ciekawych, zagadkowych miejsc.

Zwiedzanie kopalni miało charakter podróży w czasie, w który wycieczkowicze zostali zabrani, dzięki projekcji multimedialnej trasy turystycznej. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz przestrzennych słuchowisk pokazane zostały średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górnicze oraz inne aspekty z życia kopalni.

W pamięci zwiedzających na długo jednak pozostaną nocne zabawy integracyjne oraz być może pierwsza, niezwykła noc z dala od rodziny i bliskich.

• Wycieczka klas I-III do Kopalni Soli w Bochni

02.11.2022

Dnia 17 października 2022r. uczniowie klas I-III wraz z opiekunami zwiedzili najstarszą Kopalnię Soli w Bochni. Trasa turystyczna urozmaicona była projekcjami multimedialnymi, dzięki czemu uczestnicy wycieczki mogli się przenieść w czasie. Interaktywne inscenizacje i słuchowiska przedstawiały historię kopalni, zwyczaje górników oraz techniki i możliwości wydobywcze. Wycieczka okazała się interesującą lekcją, a także świetną przygodą, która pozostanie na długo w pamięci jej uczestników.

• Ślubowanie klasy I

02.11.2022

13.10.2022r. odbyło się uroczyste ślubowanie. Uczniowie klasy I zaprezentowali krótki program artystyczny, po którym każdy został oficjalnie przyjęty do szkolnej społeczności. Znaczenia aktu pasowania na ucznia podkreślili swoją obecnością przybyli na zaproszenie Goście: Pan Marek Jamborski -Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, Pani Małgorzata Doniec – Przewodnicząca Rady Gminy, Pani Anna Szymczyk-Sierak – Dyrektor Centrum Zarządzania Edukacją oraz Radni – Pan Augustyn Kaczmarczyk i Pan Mariusz Wąsowicz.