• Niedzielny Rodzinny Piknik

19.06.2023

Niedzielny Rodzinny Piknik zorganizowany przez naszą szkołę uważamy za bardzo udany. Powodzenie imprezy zawdzięczamy nie tylko wspaniałej pogodzie, ale także olbrzymiemu wkładowi pracy Rodziców uczniów, udziałowi Kół Gospodyń Wiejskich z Goszyc, Wilkowa, Skrzeszowic i Łososkowic, goszyckiej OSP oraz wsparciu licznych sojuszników szkoły – firm i osób prywatnych, m.in. naszym absolwentkom. Pięknie wszystkim dziękujemy za pomoc, a gościom za udział.

• Wycieczka przedszkolaków do Niezwojowic

19.06.2023

Dnia 13 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego 3-4 latków udały się do gospodarstwa ekologiczno-edukacyjnego "Pszczółki" w Niezwojowicach. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia oraz umożliwienie im kontaktu z ekosystemem pola oraz zwierzętami hodowlanymi. Przedszkolaki uczestniczyły też w zajęciach edukacyjnych, zorganizowanych przez właścicielkę gospodarstwa - pieczenie własnoręcznie zrobionych rogalików. Po powrocie dzieci były pełne pozytywnych wrażeń i nowych doświadczeń.

• Gminne Igrzyska Sportowe

20.06.2023

2 czerwca tego roku odbyły się XXXII Gminne Igrzyska Sportowe Szkół Podstawowych pod hasłem „Żyjemy w pokoju we wspólnej Europie”. Zmagania sportowe poprzedziła modlitwa w Kościele Parafialnym w Luborzycy w intencji poległych żołnierzy
            i pomordowanych mieszkańców naszej Gminy
            oraz uroczystości patriotyczne pod pomnikiem Poległych za Ojczyznę. Następnie wszyscy uczestnicy udali się na boisko w Baranówce, gdzie miała miejsce ceremonia wciągnięcia flagi olimpijskiej na maszt i uroczyste otwarcie zawodów.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Uzyskiwali wysokie wyniki w rozgrywanych poszczególnych konkurencjach lekkoatletycznych w wyniku czego  w klasyfikacji generalnej uczniowie naszej szkoły wywalczyli III miejsce.

W trakcie zmagań lekkoatletów rozgrywany był równolegle turniej ringo o Puchar Wójta Gminy Kocmyrzów- Luborzyca. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi reprezentanci Julia Chmielewska i Kacper Madejczyk, którzy zajęli wysokie III miejsce.

Zawody były przeprowadzone w duchu fair play, a startujący uczniowie mogli zaprezentować swoje zdolności i umiejętności, jak również przeżyć miłe emocje, które miejmy nadzieję zostaną z nimi na długo.

05.06.2023

Tegoroczny Dzień Dziecka obfitował w liczne atrakcje. Przedszkolaki uczestniczyły w „plenerze malarskim”, klasy I i IV hasały w parku rozrywki, klasa V wybrała się na wycieczkę do Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego, pozostali uczniowie uczestniczyli w zmaganiach sportowych. Koło Gospodyń Wiejskich w Goszycach poczęstowało wszystkich uczniów lodami, za co serdecznie dziękujemy.

Kontynuacją obchodów Dnia Dziecka oraz wstępem do wakacji będzie organizowany 18 czerwca piknik.

• Dzień Mamy i Taty w oddziale 3-4 latków

01.06.2023

Jak co roku, 26 maja świętujemy Dzień Matki, miesiąc później- 23 czerwca- obchodzimy Dzień Ojca. My połączyliśmy te święta, aby uczcić i świętować je razem. 31 maja w oddziale przedszkolnym 3-4 latków odbyły się uroczystości związane właśnie z tymi świętami. Dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do prezentowania swoich możliwości wokalnych, recytatorskich i ruchowych. W pięknych strojach prezentowały bogaty program artystyczny: wiersze, piosenki, tańce i życzenia dla kochanych rodziców. Po wspaniałych występach na twarzach rodziców zauważyć można było wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Całusom i uściskom nie było końca.

• Sukces w Konkursie Plastycznym „Wielkanoc 2023”

05.06.2023

03.04.2023r. Kolejny sukces plastyczny naszych uczniów w konkursie „Wielkanoc 2023” organizowanym przez Centrum Kultury Podgórza Dwór Czeczów w Krakowie. Spośród 223 uczestników z 20 szkół, uczniowie naszej szkoły, wykazując się talentami plastycznymi, uzyskali wysokie miejsca w swoich kategoriach wiekowych:

I miejsce:Adam Butas - w kategorii: przedszkolaki 3-4 lat

I miejsce: Patryk Osiakowski- w kategorii: szkoły podstawowe klasy I-III