• Konkurs Plastyczny na Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną

20.04.2023

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Plastycznym na Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną, organizowanym przez Centrum Kultury Podgórza w Krakowie, ul. Sokolska. Konkurs adresowany był do wychowanków przedszkoli, uczniów szkół podstawowych oraz ośrodków szkolno-wychowawczych, a polegał na wykonaniu kartki okolicznościowej  wielkości pocztówki, w dowolnej technice plastycznej, z okazji Wielkanocy.

4 kwietnia 2023r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród rzeczowych. Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Julia Boruchowska kl. VII - I miejsce w kat. uczniów klas VII-VIII,

Zuzanna Piech kl. III - II miejsce w kat. uczniów klas I-III,

Igor Pociecha kl. I - III miejsce w kat. uczniów klas I-III,

Nadia Ochenduszko kl. VI - III miejsce w kat. uczniów klas IV -VI.

Prace tych uczniów oraz prace uczniów wyróżnionych: Sebastian Osiakowski kl.IV, Antoni Kaczmarczyk kl.VI, Jakub Żabiński kl.VI, Roksana Świder kl. VI, Milena Bibuła kl. VII, zostały zaprezentowane  na wystawie w Centrum Kultury Podgórza.

• Zajęcia koła informatycznego

28.04.2023

Na zajęcia koła informatycznego uczęszczają uczniowie klas  IV – VI, podnosząc swoją wiedzę i sprawność w posługiwaniu się komputerem. Podczas zajęć uczniowie korzystają z różnych programów graficznych, np. Inscape czy Gimp, wykonując bardzo ciekawe projekty. Uczą się posługiwać prawidłową terminologią, odpowiednimi narzędziami i funkcjami edytorów grafiki i tekstu, łączą tekst z grafiką. Rozwijają swoje zainteresowania, utrwalają wiedzę zdobytą podczas różnych zajęć przedmiotowych, poznają zasady bezpiecznej pracy z komputerem oraz  bezpiecznego korzystania z Internetu. Podczas zajęć koła informatycznego wykorzystywany jest m.in. sprzęt, w jaki szkoła została wyposażona w ramach programu rządowego Laboratoria Przyszłości.

• Fotograficzny konkurs wiosenny

24.04.2023

21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Aby na dłużej zagościław naszych sercach i duszy, w szkole zorganizowany został konkurs fotograficzny pod hasłem „Pierwsze oznaki wiosny”. Jego zadaniem było ciekawe uchwycenie w obiektywie budzącej się do życia przyrody.W konkursie uczestniczyli uczniowie z klas IV-VIII.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Nadia Bebakkl.VIII

II miejsce -  Stanisław Jaglarz kl.VI

III miejsce - Sara Formicka kl.IV

Wyróżnienie otrzymał Fabian Juraszek kl. IV

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy.

• Święto Patrona Szkoły

27.04.2023

Święto patrona szkoły w tym roku szkolnym obchodziliśmy wieloetapowo, organizując różne działania:

• 24 marca złożenie przez ucz. klas VI i VII kwiatów na pamiątkowej płycie w Rynku Głównym w Krakowie i udzielenie krótkiego wywiadu dla Radia Kraków na temat T. Kościuszki:
            • 4 kwietnia 2023. uroczyste złożenie kwiatów w szkolnym kąciku patrona oraz uczczenie jego pamięci minutą ciszy:
            • zorganizowanie 3 szkolnych konkursów poświęconych bohaterowi narodowemu: konkurs wiedzy, plastyczny i informatyczny:
            • przeprowadzenie w każdej klasie na godzinie z wychowawcą prelekcji związanej z patronem;
            • 17.04.23r. – podsumowanie działań podczas akademii pokazującej historię życia Tadeusza Kościuszki oraz przedstawienie okoliczności związanych z nadaniem szkole w 1974 roku jego imienia.
          • Kolejny sukces młodego informatyka w konkursie Instalogik

04.04.2023

30 marca 2023 roku odbyło się podsumowanie IV edycji konkursu InstaLogik. Spotkanie było transmitowane na żywo na Youtube i Facebook.

Krzysztof Wierciak uczeń klasy VIII został laureatem I miejsca  na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas VIII szkół podstawowych w IV edycji trzyetapowego ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno- Informatycznego InstaLogik 2022/23.

Uczeń uzyskał najlepszy wynik w powiecie krakowskim.  Rangę zwycięstwa podkreśla fakt, że honorowy patronat nad konkursem InstaLogik 2022/2023 objął Minister Edukacji i Nauki oraz Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. W konkursie wzięło udział 8909 uczniów klas IV-VIII, z 1197 szkół z całej Polski. W kategorii: klas VIII wzięło udział 2630 uczniów.

Gratulujemy uczniowi kolejnego już sukcesu i życzymy rozwijania umiejętności programistycznych w kolejnych latach.

• Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

01.04.2023

20 marca 2023r., w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 15 w Krakowie odbył się finał III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Słowa Tischnera”, na który nadesłano 550 prac  uczniów ze 106 szkół, z 84 miejscowości z całej Polski.

Konkurs miał na celu przybliżenie postaci ks. Józefa Tischnera, popularyzację nauki, upowszechnienie wartości wśród dzieci i młodzieży, szerzenie postawy otwartości na drugiego człowieka oraz rozwój talentów artystycznych, a zadaniem uczestników było przedstawienie w dowolnej technice plastycznej cytatu ks. Tischnera ukazującego piękno przyrody, wspaniały świat roślin i zwierząt, potęgę natury.

Nasz uczeń kl.I - Konrad Osiakowski zajął III miejsce w kategorii wiekowej kl.I-III. Gratulujemy.