• Próbna ewakuacja

            02.11.2022

                27 Października odbyła się pierwsza w tym roku próbna ewakuacja w naszej szkole.

              Po sygnale dźwiękowym w postaci 4 długich dzwonków, uczniowie wraz z nauczycielami opuścili budynek szkoły i udali się na wyznaczone miejsce zbiórki. Nauczyciele przekazali p. Dyrektor prowadzącej akcję ewakuacyjną informacje dotyczące stanu liczebności oddziałów.

                Celem tych ćwiczeń było sprawdzenie praktyczne znajomości zasad zachowania w sytuacji zagrożenia. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z procedurami postępowania w czasie niebezpieczeństw.

          • Noc w Kopalni Soli w Bochni

            02.11.2022

                 20 października 2022 uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły wzięli udział w nocnym zwiedzaniu kopalni soli w Bochni. Swoją przygodę rozpoczęli od zjazdu szybem, pod ziemię, na głębokość 212 m. Następnie, podczas podróży kolejką, a potem łódką uczniowie zobaczyli wiele zabytków, postaci i ciekawych, zagadkowych miejsc.

                Zwiedzanie kopalni miało charakter podróży w czasie, w który wycieczkowicze zostali zabrani, dzięki projekcji multimedialnej trasy turystycznej. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz przestrzennych słuchowisk pokazane zostały średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górnicze oraz inne aspekty z życia kopalni.

                 W pamięci zwiedzających na długo jednak pozostaną nocne zabawy integracyjne oraz być może pierwsza, niezwykła noc z dala od rodziny i bliskich.

          • Wycieczka klas I-III do Kopalni Soli w Bochni

            02.11.2022

            Dnia 17 października 2022r. uczniowie klas I-III wraz z opiekunami zwiedzili najstarszą Kopalnię Soli w Bochni. Trasa turystyczna urozmaicona była projekcjami multimedialnymi, dzięki czemu uczestnicy wycieczki mogli się przenieść w czasie. Interaktywne inscenizacje i słuchowiska przedstawiały historię kopalni, zwyczaje górników oraz techniki i możliwości wydobywcze. Wycieczka okazała się interesującą lekcją, a także świetną przygodą, która pozostanie na długo w pamięci jej uczestników.

          • Ślubowanie klasy I

            02.11.2022

            13.10.2022r. odbyło się uroczyste ślubowanie. Uczniowie klasy I zaprezentowali krótki program artystyczny, po którym każdy został oficjalnie przyjęty do szkolnej społeczności. Znaczenia aktu pasowania na ucznia podkreślili swoją obecnością przybyli na zaproszenie Goście: Pan Marek Jamborski -Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, Pani Małgorzata Doniec – Przewodnicząca Rady Gminy, Pani Anna Szymczyk-Sierak – Dyrektor Centrum Zarządzania Edukacją oraz Radni – Pan Augustyn Kaczmarczyk i Pan Mariusz Wąsowicz.

          • Wybory Samorządu Uczniowskiego na rok szk. 2022/23

            12.10.2022

            4 Października 2022 r.odbyły się w naszej szkole wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego.Do głosowania przystąpili uczniowie klas II-VIII. Wybory odbyły się zgodnie z procedurami. Oficjalne wyniki zostały ogłoszone następnego dnia. 

            Zarząd Samorządu Uczniowskiego stanowią:

            przewodnicząca - Nadia Bebak

            z-ca przewodn.  - Milena Bibuła

            sekretarz           - Wiktoria Wójcik

            Życzymy reprezentantkom społeczności uczniowskiej wiele sukcesów i spełnienia obietnic wyborczych.

             

          • Wycieczka do Warszawy

            12.07.2022

            W ramach projektu Małopolskie Talenty nasi uczniowie wraz  z uczniami szkół naszej gminy uczestniczyli w dniach 7-9 czerwca w 3 dniowej wycieczce do Warszawy, gdzie mogli podziwiać jej wspaniałe zabytki oraz poznawać niezwykle ciekawą historię.

            Uczniowie swoje spotkanie ze stolicą rozpoczęli od zwiedzania Stadionu Narodowego, jednego z najpiękniejszych w Europie, gdzie na krótką chwilę mogli się poczuć jak prawdziwi kibice. Następnie z  30 piętra Pałacu Kultury i Nauki obserwowali cudowną panoramę miasta.

            Niesamowite wrażenie pozostawiły liczne atrakcje w Centrum Nauki Kopernik, a zwłaszcza doświadczenia związane z szukaniem mordercy w laboratorium chemicznym, eksperymenty ze świecącymi organizmami – laboratorium biologiczne i odkrywanie tajemniczych właściwości materiałów poddanych działaniu niskich temperatur, które wciąż są przedmiotem badań wielu polskich uczelni w pracowni fizycznej. Uczniowie mogli też być może po raz pierwszy w życiu podróżować metrem. Uwagę przykuła także historia warszawskiej syrenki oraz jej 2 piękne pomniki.

            Godzinne rozmowy potwierdzają, że Starówka jest najpiękniejszym miejscem w stolicy, zarówno w dzień, jak i w nocy. Jej piękno przykuło uwagę wszystkich uczestników, bo kto nie zatrzyma się przy Zamku Królewskim, Kolumnie Zygmunta III Wazy, Kamienicy pod Okrętem, Pałacu pod Blachą, kościołem św. Anny, katedrą ś. Jana, ruinami Barbakanu itp.

            Uczniowie mogli też na żywo zobaczyć zmianę warty przy Pomniku Nieznanego Żołnierza oraz odpocząć przy fontannie w najpiękniejszym parku w Warszawie.

            Dwie noce spędzili w 4 gwiazdkowym hotelu Arche przy ul. Krakowskiej.

            To była naprawdę wspaniała wycieczka, która na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci.

          • Piknik Rodzinny

            20.06.2022

            Zorganizowany 5 czerwca, przy udziale wielu sprzymierzeńców (w tym pogody), Piknik Rodzinny udał się wyśmienicie. Na przybyłych gości czekały liczne atrakcje, m.in.: dmuchana zjeżdżalnia, wóz strażacki, malowanie twarzy, plecione warkoczyki, liczne konkursy i zawody sportowe, pokaz tańca i Jiu jitsu. W ramach poczęstunku oferowano: grochówkę, chleb wiejski ze smalcem i ogórkiem, lemoniadę, kompot, ciasta, kawę i herbatę, wodę mineralną, kiełbasę z grila, watę cukrową, lody.

            Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego pikniku. Szczególne podziękowania składamy KGW Goszyce, OSP Goszyce, Sponsorom oraz tym Rodzicom, którzy z zaangażowaniem włączyli się się w przebieg imprezy wpływając na jej powodzenie. Dziękujemy Wszystkim, którzy zechcieli spędzić z nami to niedzielne popołudnie.

          • Zielona szkoła nad morzem

            07.06.2022

            Dni 23-27.05.2022r.  uczniowie naszej szkoły spędzili aktywnie na „zielonej szkole” w Jastrzębiej Górze. Pobyt obfitował w wycieczki, spacery, zabawy na plaży. W pamięci na pewno zostaną miejsca, które udało się zobaczyć, zwiedzić: latarnia morska w Rozewiu, Półwysep Helski, Gdańska Starówka i Bazylika Mariacka, fontanna Neptuna, Akwarium Gdyńskie, okręt –Muzeum ORP „Błyskawica”, sopockie molo. Dużo radości dostarczyły liczne atrakcje w Aquaparku w Redzie. Satysfakcją było postawienie stopy na najbardziej na północ wysuniętym punkcie linii brzegowej polskiego wybrzeża. 

          • W Ogrodzie Doświadczeń

            08.06.2022

            23.05.2022 r. uczniowie klas I i II wyjechali na wycieczkę, aby poznać, jakie tajemnice skrywa ,,Ogród Doświadczeń” im. Stanisława Lema przy al. Pokoju 68 w Krakowie. Tam mogli uczyć się poprzez zabawę. Służył do tego „Odlotowy plac zabaw”, „Naukowa siłownia”, „Piaskowa planeta” oraz inne przestrzenie, na których znajdowały się place: mechaniczny, akustyczny, hydrostatyczny i optyczny. Dzieci mogły także skakać na trampolinie, zjechać po torze saneczkowym i pograć w curling. Atrakcją były warsztaty, na których dowiedzieli się, co można zrobić z balonikiem, itp. Wycieczka pokazała, że w ,,Ogrodzie doświadczeń” można się uczyć, inspirować i jednocześnie aktywnie wypoczywać.

          • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

            09.05.2022

            231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w tym roku szkolnym uczciliśmy w szkole zarówno w nastroju podniosłym, jak i sportowym. Uczniowie kl. VII w przygotowanym spektaklu przenieśli nas w czasy panowania ostatniego króla – Stanisława Augusta Poniatowskiego. Zobaczyliśmy na żywo, jak wyglądały obrady sejmu i uchwalenie pierwszej w Europie konstytucji.

            Następnie dwa ugrupowania: obóz hetmański, którego reprezentantami byli ucz. kl. VIII pod przewodnictwem Pana T. Krzemińskiego oraz stronnictwo patriotyczne – uczniowie  kl. VI i VII dowodzone przez Pana J. St. Kozika, sprawdzili swoją kondycję fizyczną w biegu majowym na 500 m. Zaciekłość, motywacja, temperament,  pozwoliły zwyciężyć stronnictwu patriotycznemu, czyli postępowemu.

        • Warsztaty zdrowego żywienia
          • Warsztaty zdrowego żywienia

            02.05.2022

            25 kwietnia 2022r. uczniowie klas I – V, uczestniczący w „Programie dla szkół”, wzięli udział  w warsztatach zdrowego żywienia – „Zdrowo jemy, żywności nie marnujemy”. Podczas spotkania przypomniano uczniom piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej oraz zasady zdrowego odżywiania. Poznali oni korzyści płynące z diety bogatej w owoce, warzywa, produkty mleczne i zbożowe. Dzieci poznały produkty najzdrowsze dla naszego organizmu, te mniej zdrowe oraz te, których powinny zdecydowanie unikać. W trakcie warsztatów uczniowie degustowali koktajl owocowy, owocowe szaszłyki oraz zdrowe kanapki.

            Mamy nadzieję, że warsztaty zdrowego żywienia pomogły uczniom  ugruntować pozytywne nawyki żywieniowe.

        • Konkurs plastyczny - Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna
          • Konkurs plastyczny - Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna

            04.05.2022

            13 kwietnia odbył się Konkurs Plastyczny na Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną zorganizowany przez Centrum Kultury Podgórza w Krakowie ul. Sokolska. Zadaniem było wykonanie Kartki Wielkanocnej wielkości pocztówki, w dowolnej technice plastycznej. Na konkurs wpłynęło 227 prac wychowanków przedszkoli i uczniów szkół podstawowych w czterech kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów. Cieszymy się, że w kategorii uczniów kl. VII-VIII, Krzysztof Wierciak (kl. VII) zdobył II miejsce oraz, że w kategorii uczniów klas I-III, komisja wyróżniła pracę Piotra Marca (kl. I).

             Krzysztofowi i Piotrowi  gratulujemy osiągnięć,  a uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

          • Lekcje otwarte

            03.05.2022

            O tym, że szkoła może być kreatywna, rozwijać talenty i uzdolnienia uczniów, możemy się przekonać, obserwując twórcze prace wychowanków, ich aktywność artystyczną. Stopień opanowania wiadomości i umiejętności jest nie tylko na bieżąco sprawdzany, ale także prezentowany podczas lekcji otwartych. Dwie takie lekcje zostały przeprowadzone w ramach języka polskiego.

            28 Marca 2022 r. jako podsumowanie działu „W krainie bajek i baśni”, uczniowie klasy IV przedstawili uczniom, nauczycielom i rodzicom spektakl pt. „Jaś i Małgosia”, wykazując się swoimi talentami aktorskimi na forum szkoły oraz wiedzą i umiejętnościami przed Panią Dyrektor i Rodzicami, odpowiadając na liczne pytania.

             

             

             

             

            Ciekawą lekcję otwartą dla nauczycieli i rodziców zaprezentowali także 7 kwietnia ucz. kl. VI, pokazując przebieg „Uczty na Olimpie”.  Podczas uczty, w strojach bogów olimpijskich, wykazali się znajomością i umiejętnościami w zakresie uniwersalności i ponadczasowości mitologii.

          • Mamy najlepszy wynik w powiecie krakowskim

            12.04.2022

            Krzysztof Wierciak uzyskał tytuł laureata II miejsca oraz najlepszy wynik w powiecie krakowskim w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Informatycznym InstaLogik, w kategorii klas siódmych.

            Konkurencja była bardzo duża, w konkursie wzięło udział 6420 uczniów z całej Polski, w tym 1660 uczniów kl.VII. Honorowym Patronem Konkursu jest Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, Partnerem Konkursu jest Olimpiada Informatyczna Juniorów, patronatem objął konkurs Minister Edukacji i Nauki.

            Celem konkursu było zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W konkursie wzięło udział trzech uczniów naszej szkoły: Zuzanna Kobalczyk z klasy VIII, Krzysztof Wierciak z klasy VII oraz Mateusz Guzik z klasy VI.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Link do transmisji z podsumowania konkursu na Youtube:
            https://www.youtube.com/watch?v=EwP8tDuTnhg

          • Dzień Marchewki

            05.04.2022

            Dziś, 5 kwietnia, dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Dzień Marchewki. 🥕🥕🥕 Z tej okazji poznały sposób jej uprawy, pozytywny wpływ na zdrowie, a także spróbowały soku i pochrupały to pyszne, słodkie warzywo. Dzieci wykonały też piękne prace plastyczne i śpiewały piosenki o marchewce.🥕🥕🥕🥕🥕

          • Sukces w Konkursie "Wiosenne przebudzenie"

            12.04.2022

            23 marca 2022r. rozstrzygnięto organizowany przez Centrum Kultury Podgórza w Krakowie Konkurs Plastyczny „Wiosenne przebudzenie”. Celem konkursu było m.in. promowanie talentów plastycznych dzieci, prezentowanie twórczości plastycznej oraz rozwijanie wyobraźni dzieci i wrażliwości estetycznej. Komisja powołana przez organizatora konkursu dokonała oceny 230 prac w 3 kategoriach wiekowych: klasy 0-I, II-III, IV-VI. Cieszy nas, że III miejsce przyznano Marcie Żuchowicz- uczennicy kl.VI. Laureatka konkursu otrzymała dyplom oraz nagrody rzeczowe.

        • Święto Patrona Szkoły
          • Święto Patrona Szkoły

            28.03.2022

            228 Rocznica insurekcji kościuszkowskiej, a jednocześnie Dzień Patrona Szkoły nasi uczniowie tradycyjnie uczcili wyjazdem do Krakowa oraz złożeniem kwiatów na pamiątkowej płycie Rynku Głównego w miejscu, w którym 24 marca 1794 r. nasz bohater narodowy - Tadeusz Kościuszko, złożył przysięgę całemu Narodowi Polskiemu.

            link do migawki filmowej:     https://www.facebook.com/101136645241919/videos/5547018815327074

            Tego samego dnia został też rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny na plakat poświęcony T. Kościuszce, a jego wyniki, to:

            I miejsce   – Stanisław Jaglarz z kl. IV

            II miejsce  – Bartłomiej Łoś z kl. VII

            III miejsce – Katarzyna Krzek z kl. VIII

            Wyróżnienia otrzymały prace Filipa Bebaka z kl. IV i Nadii Bebak z kl. VII.

            Gratulujemy.   

          • Witamy wiosnę

            23.03.2022

            Dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych pożegnały Zimę i przywitały panią Wiosnę. Ten miły gość pozostanie u nas już od dziś i ustąpi miejsca wtedy, gdy nadejdzie piękne, słoneczne LATO.

          • Dzień Kolorowej Skarpetki

            23.03.2022

            21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Ubierając dwie różne skarpetki, które stanowią symbol niedopasowania genetycznego w 21 chromosomie, chcemy pokazać, że pomimo odmienności, osoby z Zespołem Downa doskonale pasują do reszty społeczeństwa.

            Przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły kolejny raz okazali solidarność z chorymi osobami, pokazując, że różni nas tak niewiele.