• Podsumowanie akcji charytatywnej GÓRA GROSZA
          • Podsumowanie akcji charytatywnej GÓRA GROSZA

            27.02.2016

            8 stycznia 2016 r.  odbyło się w szkole podsumowanie naszego wkładu w kolejną edycję akcji charytatywnej "Góra Grosza". Tradycyjnie, p. Paweł Lenik - opiekun Samorządu Uczniowskiego, przedstawił w formie prezentacji multimedialnej wyniki tegorocznej zbiórki. Tym razem uczniowie naszej szkoły zebrali kwotę 958,14 zł., co w przeliczeniu na jedną osobę wynosi 9,68 zł. Monety zostały odpowiednio zapakowane i przygotowane do wysyłki. Dziękujemy wszystkim uczniom za włączenie się w tą pożyteczną akcję. /album fot./

          • Wizyta Św. Mikołaja

            22.12.2015

            W tym roku św. Mikołaj odwiedził dzieci naszej szkoły z oddziałów 0-III. Został przywitany piosenką, potem dzieci prezentowały swoje umiejętności recytatorskie.  Wszystkie dzieci otrzymały od Mikołaja prezenty, za co podziękowały wesołymi zimowymi piosenkami. Mamy nadzieję, że Mikołaj odwiedzi nas także za rok. /album fot./

        • Czterech laureatów Powiatowego Konkursu Literacko – Plastycznego JA, MÓJ KRAJ, MOJA MAŁA OJCZYZNA
          • Czterech laureatów Powiatowego Konkursu Literacko – Plastycznego JA, MÓJ KRAJ, MOJA MAŁA OJCZYZNA

            04.12.2015

            30 listopada 2015 r. w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie odbyła gala podsumowująca konkurs literacko – plastyczny Ja mój kraj, moja mała ojczyzna pod hasłem „Cudze chwalicie, swego nie znacie” organizowany przez Fundację Sapere et Gaudere, Szkołę Podstawową im. św. Franciszka z Asyżu w Poskwitowie, a przeprowadzony pod patronatem: Małopolskiego Kuratora Oświaty, Starosty Powiatu Krakowskiego, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

             Celem konkursu było: rozwijanie wśród uczniów wyobraźni, zainteresowań plastycznych i literackich, zachęcanie do pogłębiania wiadomości o najbliższej okolicy, doskonalenie umiejętności wyrażania siebie przez sztukę, rozwijanie wrażliwości estetycznej i promocja swojej „małej ojczyzny”. Zadaniem uczniów było opisanie i zilustrowanie najpiękniejszego, najważniejszego miejsca w okolicy, jego historii lub przedstawienie osoby, która odegrała ważną rolę dla mieszkańców wybranej okolicy. Konkurs odbywał się w 2 kategoriach wiekowych. Klasy I-III naszej szkoły reprezentowali: Milena Juraszek, Martyna Małek, Adam Tar – ucz. kl. II, zaś kl. IV-VI Anna Łakomy, Jakub Pawlik – ucz. kl. VI.

            Czterech uczniów uzyskało tytuł laureatów. Byli to: Milena Juraszek – I miejsce, Martyna Małek i Adam Tar – III miejsca oraz Anna Łakomy - wyróżnienie. Zarówno laureaci, jak i opiekunowie (M. Wacławik i E. Korfel) otrzymali z rąk organizatorów dyplomy, nagrody oraz  książki, w których zamieszczone zostały prace wszystkich laureatów. Ponadto nasza szkoła jako jedyna odebrała puchar za wysokie osiągnięcia uczniów – 4 laureatów.

            Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów./album fot./

        • Święto 11 Listopada
          • Święto 11 Listopada

            04.12.2015

            Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołali uczniowie naszej szkoły podczas uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości - 11 Listopada. Uczniowie oddziału szóstego i chór z oddziału piątego zabrali społeczność szkolną w zawiłą drogę wiodącą do niepodległości, podczas której przypomnieli zebranym ważne daty, wydarzenia historyczne oraz wybitnych przywódców.

            Do tej, tak ważnej dla Polaków, uroczystości uczniowie przygotowywali się dużo wcześniej. Uporządkowali 3 miejsca pamięci, złożyli hołd w postaci minuty ciszy, modlitwy, złożenia kwiatów i zapalenia zniczy.

            Wzięli także udział w III Małopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. Uczennica oddz. V Oliwia Adamczyk uzyskała tytuł finalisty – gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Wzorem lat ubiegłych delegacja uczniów i nauczycieli uczestniczyła 11 listopada w mszy patriotycznej w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Luborzycy, a Gabrysia Tomczyk reprezentowała naszą szkołę w CKiP w koncercie „Patriotyzm przez pokolenia - Patriotyzm z piosenką filmową w tle”. /album fot./              

                           

        • Śniadanie Daje Moc
          • Śniadanie Daje Moc

            16.11.2015

            W tym roku szkolnym dzień 6 listopada był dniem zdrowego jedzenia i gotowania. 

            Tego dnia uczniowie oddz. 0 - III naszej szkoły wzięli udział w programie edukacyjnym „Śniadanie Daje Moc”, którego honorowymi patronami byli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz patroni regionalni.

             Wszyscy wiemy, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy energię do nauki, lepiej koncentrujemy się podczas lekcji i mamy siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!    

            Nasi uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami przygotowali wspaniałe śniadanie, opierając się na 12 zasadach zdrowego odżywiania. Uczestnicy tego programu w trakcie zajęć praktycznych dowiedzieli się, jak poszczególne składniki znajdujące się w pokarmach wpływają na funkcjonowanie ich organizmów.

            Wspólne przygotowanie takiego śniadania, to świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przeprowadzenie akcji. /album fot./

        • Próbna ewakuacja
          • Próbna ewakuacja

            12.11.2015

            5 listopada w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Po otrzymaniu informacji o zagrożeniu bombowym zabrzmiał sygnał alarmowy. Nauczyciele wraz z uczniami sprawnie i bez paniki przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym jest boisko szkolne. Tam nauczyciele złożyli meldunek pani dyrektor prowadzącej ewakuację. Okazało się, że nie wszyscy bezpiecznie opuścili szkołę, brakowało 1 ucznia i 1 nauczyciela – naszego księdza katechety. Przybyłe jednostki OSP z Goszczy, Łuczyc i Goszyc udzieliły pomocy „poszkodowanym” i przystąpiły do rutynowych działań. Strażakom towarzyszyła grupa poszukiwawcza z psem, a nad całością akcji czuwał druh Andrzej Szwajca.

                   Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie stosowania się do procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. /album fot./

        • Ślubowanie I klasy
          • Ślubowanie I klasy

            15.11.2015

            29 października 2015 r. uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów szkoły.

            Z tej okazji odświętnie ubrane dzieci z klasy pierwszej śmiało wkroczyły na scenę i przed zaproszonymi gośćmi, rodzicami i całą społecznością szkolną przedstawiły swój program artystyczny przygotowany pod czujnym okiem wychowawczyni - pani Marty Marcinkowskiej. Po wprowadzeniu flagi państwowej i złożeniu przez pierwszoklasistów uroczystego ślubowania, dyrektor szkoły - pani  Iwona Tutaj-Niklińska dokonała symbolicznego aktu pasowania. Bohaterowie uroczystości otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne, przyjęli także życzenia i upominki od uczniów klasy drugiej i przybyłych gości: Kierownika Gminnego Zespołu Oświaty -  p. Anny Szymczyk–Sierak oraz Radnego wsi Goszyce i Wilków - p. Augustyna Kaczmarczyka. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców pierwszoklasistów. /album fot./ Więcej zdjęć znajduje się w zakładce Album Picasa.

        • W minutę do efektu
          • W minutę do efektu

            12.11.2015

            W dniach 20 i 27 października br. Dagmara Gwiazdoń i Marta Mańka – koordynatorki projektu „W minutę do efektu” przeprowadziły z grupą uczniów II etapu edukacyjnego warsztaty. Projekt realizowany jest przez Studenckie Koło Naukowe AGH „Zarządzanie” oraz Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Tematyka warsztatów to Lean Management, formuła zdobywania wiedzy poprzez prawidłową organizację swojego czasu i umiejętność współpracy w grupie. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie będą mogli wykorzystać w różnych dziedzinach swojego życia: w domu, szkole, nauce, środowisku i późniejszej pracy. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, a uczestnictwo w nich dało uczniom wiele satysfakcji. /album fot./

        • Projekt edukacyjny "Idzie Jesień"
          • Projekt edukacyjny "Idzie Jesień"

            15.10.2015

            25 września 2015 roku w oddziale VI odbył się finał  projektu edukacyjnego „Idzie Jesień”, którego celem było podsumowanie wiadomości i umiejętności uczniów dotyczących cyklu zajęć o tematyce jesiennej, podejmowanie przez uczniów różnych form twórczej aktywności, doświadczanie/odczuwanie i nazywanie: zjawisk atmosferycznych, smaków i kolorów jesieni.

            Efektem pracy uczniów było przygotowanie w grupach wystawy plastycznej inspirowanej obrazami Giuseppe Arcimboldo i innych znanych malarzy, która posłużyła jako tło do recytacji własnych utworów poetyckich oraz znanych poetów polskich. Ponadto uczniowie zaprezentowali, podczas lekcji otwartej, w kolorowej jesiennej sali nauczycielom, rodzicom, uczniom kompozycje z płodów jesieni, wystawę fotograficzną, prezentację multimedialną. Była też degustacja przetworów (zupa dyniowa, placki ziemniaczane z sosem grzybowym, sałatki warzywne, owocowe, ciasta marchewkowe i inne, owoce i warzywa). Uczniowie wykazali się nie tylko wiedzą interdyscyplinarną, ale także umiejętnościami kluczowymi, za co zostali docenieni przez nauczycieli i rodziców. Działaniom tym towarzyszyły występy artystyczne uczniów oddziału V dla I etapu edukacyjnego.

            Tego typu zajęcia nie są rzadkością w naszej szkole. Są one niezwykle przydatne dla nauczycieli, którzy wymieniają się doświadczeniem i poznają nowości pedagogiczne, służą też integracji i budują pozytywne relacje między wszystkimi podmiotami szkoły. /album fot./

        • Wybory Samorządu Uczniowskiego
          • Wybory Samorządu Uczniowskiego

            15.10.2015

            28.10.2015 r. odbyły się w naszej szkole wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego, w których brała udział cała, posiadająca legitymację szkolną, społeczność uczniowska z klas II-VI. Z programami wyborczymi kandydatów można się było zapoznać, analizując przygotowane przez nich plakaty, które w okresie kampanii przedwyborczej zostały wywieszone na korytarzu szkolnym. Wyjęte z urny i przeliczone głosy pokazały, którzy uczniowie cieszą się największym zaufaniem kolegów. Nowy Zarząd SU, reprezentując zespoły klasowe i własne zdanie, dokonał wyboru swojego opiekuna, którym ponownie został p. Paweł Lenik. Opiekunowi SU gratulujemy, a nowy zarząd prosimy o godne reprezentowanie interesów wszystkich uczniów. Skład Zarządu SU znajduje się w zakładce Samorząd Uczniowski, a zdjęcia z wyborów w Albumie fotograficznym.  

        • Wizyta policjanta w szkole
          • Wizyta policjanta w szkole

            24.09.2015

            Na zaproszenie dyrektora i wychowawców, 24 września 2015 r. przybył z wizytą do naszej szkoły przedstawiciel policji z komisariatu w Słomnikach. Na spotkaniach z uczniami w dwóch grupach wiekowych omówił zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, bezpiecznego zachowania w szkole i miejscach publicznych, cyberprzemocy, szkodliwości stosowania używek oraz konsekwencjach nieprawidłowego zachowania się i nieprzestrzegania norm społecznych. Gość odpowiadał też na liczne pytania i wątpliwości uczniów. Na zakończenie spotkania uczniowie kl. I otrzymali opaski odblaskowe./album fot./

        • Wycieczka do Baryczy
          • Wycieczka do Baryczy

            09.10.2015

            15 i 16 września 2015 r. uczniowie naszej szkoły, w dwóch grupach wiekowych, realizując projekt edukacyjny „Z ekologią za pan brat”,  wybrali się na wycieczkę połączoną z zajęciami edukacyjnymi do Składowiska Odpadów Komunalnych w Baryczy. Po ciekawej prelekcji uczestnicy wycieczki odbyli spacer ścieżką ekologiczną, podczas którego obejrzeli sortownie, nowoczesną kompostownię, gościli w „domu państwa Śmieciaków”. Dzięki wycieczce uczniowie mogli zapoznać się ze sposobami odzyskiwania surowców wtórnych, poszerzyć swoją wiedzę na temat konieczności i sposobów dbania o nasze środowisko. /album fot./

        • Nasze uczennice laureatkami wojewódzkiego konkursu historycznego
          • Nasze uczennice laureatkami wojewódzkiego konkursu historycznego

            08.07.2015

            19 czerwca 2015 r. w Hucisku koło Wieliczki, w dworze Państwa P. i A. Rozwadowskich odbyło się podsumowanie konkursu historycznego „Opowieść o końcu świata… reforma rolna. Losy ziemian po wywłaszczeniu”, w którym 2 uczennice kl. VI - Patrycja Małupa (II miejsce) i Wiktoria Kleszcz (III miejsce) odebrały z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty – Pana Aleksandra Palczewskiego dyplomy laureatów oraz nagrody książkowe.

            Organizatorami konkursu były: Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział Kraków, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Krakowie oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy, Rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie księdza prof. dr. hab. Wojciecha Zyzaka, Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu prof. zw. dr. hab. Witolda Stankowskiego oraz Dziekana Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie księdza prof. dr. hab. Jana Szczepaniaka. Patronatem medialnym konkurs objęły: „Dziennik Polski”, Radio Kraków i „Wiadomości Ziemiańskie”. /album fot./

        • Trzydniowa wycieczka do Warszawy
          • Trzydniowa wycieczka do Warszawy

            24.08.2015

            Uczniowie klas IV-VI wraz z rodzicami i nauczycielami uczestniczyli w dniach 10-12 czerwca 2015 r. w trzydniowej wycieczce do Warszawy. Pierwszego dnia duże wrażenie wywołał na uczestnikach wyjazdu Zamek Królewski, Archikatedra św. Jana,  ulice Starówki, Mariensztat, gdzie podziwiano Barbakan, pomnik Syrenki, Kolumnę Zygmunta, Pomnik Małego Powstańca, Pomnik Jana Kilińskiego. Stamtąd udano się na Krakowskie Przedmieście, aby obejrzeć Pałac Prezydencki, Plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza.

                        Drugi dzień przeznaczono na zwiedzanie Łazienek Królewskich, czyli zespołu pałacowo-parkowego z licznymi zabytkami klasycystycznymi: Amfiteatr, Oranżerię, Pałac na Wodzie, Galerię Rzeźb. Potem wszyscy wyruszyli do Centrum Nauki Kopernika, gdzie zaangażowali się w poznanie i zrozumienie świata. Popołudnie uczestnicy wycieczki spędzili na Stadionie Narodowym, gdzie obejrzeli: trybuny, boisko, szatnie, loże, studio dziennikarskie, halę widowiskowo-sportową, centrum kongresowe.

                        Trzeci dzień upłynął na zwiedzaniu przepięknego Pałacu w Wilanowie oraz na krótkim, ale intensywnym pobycie w Sejmie, a także na zwiedzaniu cmentarza Stare i Nowe Powązki.

                        Wyjazd był bardzo udany, obfitował w wiele atrakcji. Do domu wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni. /album fot./ Więcej zdjęć w zakładce Album Picasa.

        • Zwycięstwo w XII Gminnym Turnieju Sportowym „SPORT DLA KAŻDEGO”
          • Zwycięstwo w XII Gminnym Turnieju Sportowym „SPORT DLA KAŻDEGO”

            25.06.2015

            XII Gminny Turniej Sportowy „SPORT DLA KAŻDEGO” dla uczniów klas 0-III odbył się 8 czerwca, tradycyjnie już, w naszej szkole.

                   W turnieju uczestniczyły czteroosobowe drużyny z 8 szkół. Uczniowie konkurowali w  biegu na 30 m., przeciąganiu liny, skoku w dal, pokonywaniu toru sprawnościowego, zabawie rzutnej. Sportowe zmagania wyłoniły zwycięskie drużyny:   

            •  I  miejsce - drużyna SP z  Goszyc:  Moris Wierzbicki, Anna Suśniak, Kamil Adamczyk, Konrad Kasza
            •  II  miejsce - drużyna SP z Kocmyrzowa
            • III miejsce - drużyna SP z Łososkowic

            Podsumowując wyniki tegorocznego turnieju, najszybszym zawodnikiem w biegu na 30 m okazał się Kamil Musiał z SP z Kocmyrzowa, bezkonkurencyjni w przeciąganiu liny byli „siłacze” z SP Łuczyce. Najdłuższy skok w dal oddał Konrad Kasza z SP Goszyce, również reprezentantka tej szkoły, Anna Suśniak,  najszybciej pokonała tor przeszkód. W „zabawie rzutnej” największą ilość punktów zdobyła drużyna z Goszyc, lecz maksymalną ilość punktów w tej konkurencji dla swoich szkół zdobyły Aleksandra Barczyk z Łuczyc i Sonia Wotlińska z Goszczy. Gratulujemy naszym zawodnikom. /album fot./

        • Dzień Matki w klasie I i IV
          • Dzień Matki w klasie I i IV

            10.06.2015

            Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym Mamy mają swoje święto. Aby ten dzień pozostał w pamięci Mam jak najdłużej, uczniowie z klas I i IV uczcili go popołudniem 29.05. 2015 r. w sposób bardzo wyjątkowy.  Przygotowali wraz z wychowawcami: E. Korfel i M. Wacławik ciekawe i pełne humoru przedstawienie, poczęstunek i wspólne biesiadowanie przy muzyce. Występ małych artystów: zadeklamowane wierszyki, humorystyczne scenki, konkursy,  wyśpiewane z serca piosenki wywołały u mam łzy autentycznego wzruszenia. Zrobione z miłością i ujmującą prostotą laurki z życzeniami, symboliczna róża oraz szczery uścisk ukochanej mamy były wyrazem głębokiej miłości i podziękowania za to, że są na każde zawołanie, że kochają bezgranicznie i że są najlepsze na całym świecie. /album fot./

        • Dzień Dziecka na obiektach AWF
          • Dzień Dziecka na obiektach AWF

            10.06.2015

            Z okazji Dnia Dziecka, 27 maja 2015 r. nasi uczniowie z klas IV-VI odwiedzili obiekty AWF. Czekało tam na nich wiele atrakcji. Zabawa była świetna. Dzieci miały okazję obejrzeć wiele pokazów - m.in. poznały policyjny sprzęt i pojazdy. Dowiedziały się od policjantów o zasadach bezpieczeństwa, rozwiązaniach technicznych wykorzystywanych podczas włamań, kradzieży. Mogły obejrzeć sprzęt wojskowy, pożarniczy. Z wielkim zainteresowaniem na pływalni śledzili akrobacje kajakowe w wykonaniu mistrzów Polski i Europy. Z dużą uwagą oglądali tańce ludowe, sportowe, mecze piłki plażowej. Mogli porozmawiać i zdobyć autografy od polskich olimpijczyków z  Soczi: Macieja Kota, Natalii Czerwonki, Oli Król czy Grzegorza Guzika.  Oczywiście nie można zapomnieć o podstawowych atrakcjach, jakimi corocznie są zabawy i konkursy organizowane przez studentów AWF. Nasi uczniowie chętnie w nich uczestniczyli i zdobywali nagrody. /album fot./

        • Dzień Matki w oddziale przedszkolnym
          • Dzień Matki w oddziale przedszkolnym

            26.05.2015

            26 Maja przedszkolaki gościły swoje Mamy z okazji ich święta - Dnia Matki. Zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Pochwaliły się też znajomością języka angielskiego śpiewając i składając gorące życzenia. Po wręczeniu mamom własnoręcznie wykonanych upominków i po uściskach, wszyscy przy słodkim poczęstunku mieli czas na chwilę relaksu i rozmowy. Gratulujemy Mamusiom ich pociech i życzymy wielu rodzinnych radości./album fot./

        • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
          • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

            03.05.2015

            „Witaj maj, Trzeci Maj” - tymi słowami 30.04.15 r. rozpoczął się w naszej szkole uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy IV pod kierunkiem nauczycielek: M. Wacławik, E. Korfel, J. Klimek. Młodzi aktorzy przedstawili swoim kolegom w formie inscenizacji historię powstania i uchwalenia 3 maja 1791 roku Konstytucji. Pięknymi, wzruszającymi piosenkami i wierszami przypomnieli wszystkim, co dla nas Polaków znaczą słowa patriotyzm, wolność, ojczyzna. /album fot./