12.07.2022

W ramach projektu Małopolskie Talenty nasi uczniowie wraz  z uczniami szkół naszej gminy uczestniczyli w dniach 7-9 czerwca w 3 dniowej wycieczce do Warszawy, gdzie mogli podziwiać jej wspaniałe zabytki oraz poznawać niezwykle ciekawą historię.

Uczniowie swoje spotkanie ze stolicą rozpoczęli od zwiedzania Stadionu Narodowego, jednego z najpiękniejszych w Europie, gdzie na krótką chwilę mogli się poczuć jak prawdziwi kibice. Następnie z  30 piętra Pałacu Kultury i Nauki obserwowali cudowną panoramę miasta.

Niesamowite wrażenie pozostawiły liczne atrakcje w Centrum Nauki Kopernik, a zwłaszcza doświadczenia związane z szukaniem mordercy w laboratorium chemicznym, eksperymenty ze świecącymi organizmami – laboratorium biologiczne i odkrywanie tajemniczych właściwości materiałów poddanych działaniu niskich temperatur, które wciąż są przedmiotem badań wielu polskich uczelni w pracowni fizycznej. Uczniowie mogli też być może po raz pierwszy w życiu podróżować metrem. Uwagę przykuła także historia warszawskiej syrenki oraz jej 2 piękne pomniki.

Godzinne rozmowy potwierdzają, że Starówka jest najpiękniejszym miejscem w stolicy, zarówno w dzień, jak i w nocy. Jej piękno przykuło uwagę wszystkich uczestników, bo kto nie zatrzyma się przy Zamku Królewskim, Kolumnie Zygmunta III Wazy, Kamienicy pod Okrętem, Pałacu pod Blachą, kościołem św. Anny, katedrą ś. Jana, ruinami Barbakanu itp.

Uczniowie mogli też na żywo zobaczyć zmianę warty przy Pomniku Nieznanego Żołnierza oraz odpocząć przy fontannie w najpiękniejszym parku w Warszawie.

Dwie noce spędzili w 4 gwiazdkowym hotelu Arche przy ul. Krakowskiej.

To była naprawdę wspaniała wycieczka, która na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci.