• Święto Patrona Szkoły

28.03.2022

228 Rocznica insurekcji kościuszkowskiej, a jednocześnie Dzień Patrona Szkoły nasi uczniowie tradycyjnie uczcili wyjazdem do Krakowa oraz złożeniem kwiatów na pamiątkowej płycie Rynku Głównego w miejscu, w którym 24 marca 1794 r. nasz bohater narodowy - Tadeusz Kościuszko, złożył przysięgę całemu Narodowi Polskiemu.

link do migawki filmowej:     https://www.facebook.com/101136645241919/videos/5547018815327074

Tego samego dnia został też rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny na plakat poświęcony T. Kościuszce, a jego wyniki, to:

I miejsce   – Stanisław Jaglarz z kl. IV

II miejsce  – Bartłomiej Łoś z kl. VII

III miejsce – Katarzyna Krzek z kl. VIII

Wyróżnienia otrzymały prace Filipa Bebaka z kl. IV i Nadii Bebak z kl. VII.

Gratulujemy.

• Witamy wiosnę

23.03.2022

Dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych pożegnały Zimę i przywitały panią Wiosnę. Ten miły gość pozostanie u nas już od dziś i ustąpi miejsca wtedy, gdy nadejdzie piękne, słoneczne LATO.

• Dzień Kolorowej Skarpetki

23.03.2022

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Ubierając dwie różne skarpetki, które stanowią symbol niedopasowania genetycznego w 21 chromosomie, chcemy pokazać, że pomimo odmienności, osoby z Zespołem Downa doskonale pasują do reszty społeczeństwa.

Przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły kolejny raz okazali solidarność z chorymi osobami, pokazując, że różni nas tak niewiele.

• Przedszkolaki zdrowo się odżywiają

18.03.2022

Jak możemy dbać o nasze zdrowie? Czy zdrowe odżywianie z dużą ilością warzyw i owoców jest ważne, abyśmy byli zdrowi?
            O tym przekonały się dzisiaj dzieci z przedszkolnego oddziału 5-6 latków. Wspólne przygotowywanie sałatek owocowych oraz wyciskanych soków sprawiło wszystkim niezwykłą frajdę. Po pysznej degustacji uczniowie klas 7 i 8 realizujący projekt „Małopolskie Talenty” zaprosili młodszych kolegów do uczestnictwa w przygotowanej przez nich grze planszowej „W zdrowym ciele, zdrowy duch", poszerzającej wiadomości na temat zdrowego odżywiania. Był to bardzo ciekawy dzień.

• Udział w konkursie "Kocie sprawki"

20.03.2022

24 lutego 2022 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. I. Gałczyńskiego w Krakowie rozstrzygnięto Konkurs Plastyczny  pt. „ Kocie sprawki”, zorganizowany z okazji Światowego Dnia Kota. Tematem pracy był kot, jego życie, przyzwyczajenia i zachowania.

Jury oceniało otrzymane 763 prace uczniów szkół podstawowych oraz dzieci uczęszczających na zajęcia w Młodzieżowych Domach Kultury, w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz klasy IV-VI, a wśród nich 9 prac uczniów naszej szkoły. Paweł Pak, uczeń kl. IV otrzymał wyróżnienie, został uhonorowany dyplomem i nagrodą rzeczową. Pawłowi gratulujemy wyróżnienia, a uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.