- Wyrównać Szanse
- Radosna Szkoła
- Żyjmy zdrowo i bezpiecznie
- Przedszkole w szkole
- Śniadanie daje moc
- Książki Naszych Marzeń
- Stop przemocy i agresji w szkole
- Etno Wehikuł Czasu
- Małopolska w zdrowej atmosferze
- Małopolskie Talenty
- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
- Zdalna Szkoła i Zdalna Szkoła +
- eTwinning pod hasłem: Odkryjmy Magię Świąt
- Tydzień Bez Przemocy
- Laboratoria Przyszłości
- Program dla szkół
- Małopolska Tarcza Antykryzysowa
- Poznaj Polskę
- Projekt edukacyjny - Alfabet Logopedyczny
- Klasa w Terenie
- Półkolonia 2024
- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2024
Etno Wehikuł Czasu
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie „Etno Wehikuł Czasu” realizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Dzieci i Młodzieży Szansa, które pozyskało środki na ten cel z Programu Kultura-Interwencje 2018. Etno Polska Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program ukierunkowany jest na kulturę niematerialną, czyli promocję wszelkich zwyczajów, obyczajów wiejskich, które często są codziennością na wsi, ale są także wartością kulturową.
Program jest adresowany do organizacji pozarządowych i samorządowych instytucji kultury obejmuje bardzo szeroki zakres działań, m.in.:
- wydarzenie kulturalne: kursy, szkolenia, spotkania, warsztaty, plenery, wystawy konkursy, przeglądy, festiwale, koncerty, happeningi, spektakle, rekonstrukcje historyczne
- działania edukacyjne i animacyjne, aby wspomóc wspomagających lokalne społeczności w działaniach twórczych
- filmy, nagrania, wydawnictwa
- projekty interdyscyplinarne
Dla naszej gminy projekt napisały i koordynowały: Anna Kramarz i Katarzyna i Katarzyna Konewecka-Hołój, opiekę merytoryczną sprawowali: etnograf Inka Bogucka oraz historyk Marcin Chorązki, a sesje fotograficzne wykonała Aga Świat.
Działania w ramach projektu prowadziły do wydania Etno Kalendarza, a obejmowały wykonanie zdjęć w wyszukanych ciekawych miejscach (stodoły, chaty, kapliczki itp.) w otoczeniu zabytkowych regionalnych rekwizytów.
Nasi uczniowie pod opieką nauczycielek, p. Jadwigi Klimek i p. Marioli Wacławik uczestniczyli w 2 sesjach zdjęciowych. 17.10.2018 r. pięknie ubrani, uczestniczyli w sesji w Dworze w Goszycach.
20 10.2018 r. uczniowie wybrali się na kolejną sesję, połączoną z wykładem etnologa Pani Inki Boguckiej, do skansenu w Nadwiślańskim Muzeum Etnograficznym w Wygiełzowie.
Zostali przeniesieni do czasów, „gdzie chłopy zboże młócili a gospodynie im mleko prosto od krowy przynosiły. Sołtys z sołtysową w dostojnej chacie mieszkali i często gości przyjmowali”.Wszyscy uczestnicy projektu zostali zaproszeni na ostatnie spotkanie (z pogadanką etno - historyczną i biesiadą) do sali stowarzyszenia Szansa w budynku dawnego gimnazjum. Na spotkaniu zaprezentowano wszystkie wykonane przez p. Agę Świat fotografie oraz projekt Etno Kalendarza na 2019 r.